Návštěva ministra obrany Gabonské republiky ve VOP CZ

Ministr obrany Michael Moussa Adamo navštívil ve středu 2. března 2022 náš podnik. Přijel v doprovodu generálů, aby se podívali na vojenskou techniku a diskutovali o možnostech spolupráce. 
 
Členové delegace si naživo prohlédli především náš autonomní taktický robotický systém UGV TAROS V2, kde jsme prezentovali jízdní módy, autonomní funkce a možnosti využití v praxi.
 
VOP CZ se věnuje vývoji autonomních pozemních vozidel už více jak 10 let. Dnes má VOP CZ ve svém portfoliu už třetí generaci těchto vozidel a na čtvrté usilovně pracuje. 
 
Projekt UGV TAROS je platforma určená pro instalaci různých nástaveb, které mohou sloužit pro bojovou a logistickou podporu mechanizovaných, průzkumných a speciálních jednotek, navíc lze připojit i nástavby, například průzkumné systémy, komunikační techniku či dálkově ovládané zbraňové stanice. Robot se také může stát základnou pro létající či jiné robotické průzkumné prostředky.
 
Na tomto projektu VOP CZ spolupracuje s několika českými univerzitami, ale především s Univerzitou obrany. 
 
V roce 2018 byly dvě platformy UGV TAROS (4x4 a 6x6) využity pro společný projekt se státním podnikem VTÚ a sice pro vozidla UGV-Pz a SOM 6, které byly následně v roce 2020 zavedeny do užívání v Armádě ČR.
 
Nová generace UGV TAROS bude k dispozici v polovině roku 2022 a následně začne probíhat její intenzivní testování.
 

 

 

 Kontakt

VOP CZ, s.p.
Dukelská 102
742 42 Šenov u Nového Jičína
+420 556 783 111
vop@vop.cz
Datová schránka: rkga8r5